Güzel, Eğlenceli, Enerjik bir youtuber Asena Ermiş

By  |  0 Comments

Modalayka.com olarak youtuberları konu etmeye devam ediyoruz. Bu hafta; güzelliği, enerjisi ve videolarındaki sempatik tavırlarıyla sosyal medyanın yükselen isimlerinden Asena Ermiş konuğumuz.    

– Merhaba Asena. Öncelikle bize kendi hikayenden kısaca bahseder misin? Asena Ermiş kimdir? ne yapar?

Merhaba. Ben 20 yaşındayım. Bir süredir Almanya’da kalıyorum ve Youtube kanalım dışında sıradan bir öğrenci hayatı yaşıyorum.


– İlk günden bu güne kadar baktığımızda videoların makyaj ve güzellik kategorisinden zamanla daha genel bir başlık olan life style kategorisine evrilmiş gibi duruyor. Bu bir tercih miydi?

Kesinlikle bir tercihti ve aldığım doğru kararlardan biri oldu. Videolar hazırlarken eğlenmek istiyorum ve kamera karşısında makyaj yapmak bana zevk vermiyor.


– Takipçilerin seninle ilgili detayları çok fazla merak ediyorlar. Bu ilgiyi nasıl yorumluyorsun?

Beni yakından tanımak istemelerini seviyorum. Samimiyetin bozulmaması benim icin çok önemli fakat özel hayatı sosyal medayaya aktarmaktaki ince çizgiyi bulmak gerekiyor. Maalesef herkes iyi niyetli değil.


– Gelelim youtube macerana. İlk videonun üzerinden neredeyse 2 Ay gibi bir süre sonra 1000 üyeyi, 7. ayın içerisinde 10.000 üyeyi görmüşsün. Kenarda köşede yıllarca abone bekleyen kanallar varken bu hızlı yayılma süreci sence nasıl olabiliyor?

Youtube maceramın ilk videolarımdan sonra Türkiye’de Youtube sitesinin yasaklanması ile son bulduğunu düşünmüştüm. Bu süreçte beni motive eden tek şey Sebi bebi’nin desteği oldu. Daha sonra elimden geldiğince düzenli ve kaliteli içerik üretmeye çalıştım.

– Almanyada yaşıyor ve almanca biliyorsun. Alman arkadaşların videolarında ne anlattığını merak ediyorlar mı? İlerde almanca bir kanal açmayı düşünüyor musun?

Alman bir arkadaşım videolarımı izliyor ve merak konusu oluyor. Maalesef şuanda hayatım çok yoğun olduğu için almanca bir kanala vakit ayırmam imkansız. Gelecekte olabilir.


– Diğer Youtuberlar’la bir çok ortak videon var. Dışarıdan Birbirinizi destekeyen büyük bir aile gibi görünüyorsunuz. Peki Youtuberlar arasında da çekişmeler, atışmalar oluyor mu?

Türkiye’yi Youtube sitesinde geliştirmek için birbirimize ihtiyacımız var. Çekişmeler, atışmalar hayatın her alanında var. Insanlar abartmayı ve rekabet ortamı yaratmayı severler. Sizinde dediğiniz gibi, biz bir aileyiz. Aile içinde bile olur böyle şeyler.

– ase’s life isimli ikinci bir kanalın var. ikinci bir kanal açma fikri nerden çıktı?

Ase’s life benim için daha samimi bir ortam. Asena Ermis kanalımda pijamalarım ile makyajsız veya uykulu konuşmam uygun olmazdı. Yakın iletişimde olmak ve izleyicilerimin beni her halimde görmesi hoşuma gidiyor.


-Son olarak çok erken yaşta ciddi bir takipçi kitlen olduğunu görüyoruz? Geleceğe yönelik plaların nedir? Youtuber olarak profesyonel bir kariyer düşünüyor musun?

Bir Youtube kanalım olmadan önce geleceğime dair hayallerim vardı ve bu hayaller değişmedi. Youtube dışardan çok kolay gözüken ama bi o kadar da yorucu ve zaman isteyen bir hobi. Yinede hayatımda ulaşmak istediğim hedeflerim video hazırlamaktan çok daha ötede. Youtube kariyerim hobi olarak devam edecek.

Modalayka.com ailesi olarak bize zaman ayırdğın için çok teşekkür ederiz Asena. Daha bir çok videoyla seni görmek ümidiyle…

Bu keyifli röportaj için ben teşekkür ederim.
Sevgiler

Asena’nın Youtube Kanalına Abone Olun

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.