Alışveriş Rehberi

Püsküllerinizi Sallayın

By  | 

Bu kış 80lerden ve 90lardan gelen pek çok akımın etkisi altındayız. Bunlardan birisi de püskül. Kimimizin sevdiği, kimimizin olabildiğince uzak durduğu bu modeli dolaplarımıza yerleştirdik ve sıra geldi nasıl kullanmamız gerektiğine. Size gerektiğinde çok abartılı, gerektiğinde oldukça klas bir hava verebilen püskül, bu kış gerçekten zarif ve şık tasarımlarla vitrinlerde yerini aldı.

54bc23e677d0c_-_hbz-fringe-3-street-style-nyfw-ss2015-day6-26-lg

Pastel renklerde otrişli bir etek ve üzerine yine pastel renkli düz bir kazak giyin. Biraz şişkin görünebilecek bu kombini sivri burunlu ayakkabılarla, ya da zımbalı stilettolarla tamamlayın. Hem modern, hem de gösterişli ve dengeli bir görünüm yakalayacaksınız.99039_elie-saab-2015-ilkbahar-yaz-couture-defilesi-25

Kombine desen eklemek ise tüm dikkatlerin püsküle yönelmesini önleyecek bir başka taktik. Kıyafetinizin püskülsüz parçasına çok hafif desenler katıp püskül yoğunluğunu azaltarak yine dengeyi sağlayabilir ve püskülleri fazla göz önüne çıkarmamış olursunuz. Böyle kombinlerde karışık bir görüntüyü önlemek için iki parçanın da yakın renklerde olmasına dikkat edin.

fw_3

Püsküllü bir elbise ya da etek giydiğinizde çorap giymeyin. Bir çift çizme ise soğuk havalarda kurtarıcınız olmakla kalmayacak, kombine bambaşka bir hava katacaktır. Çizmelerin boyuyla etek boyunuzun arasındaki orantıya dikkat edin.

gallery_big_fringe_trends_london_fashion_week_2015

Modalayka.com Televizyon Modası Editörü

1 Comment

  1. oprolevorter

    May 12, 2019 at 05:13

    I couldn’t resist commenting

Leave a Reply

Your email address will not be published.