Alışveriş Rehberi

Renkli Manto Rehberi

By  | 

Kış gelince kıyafetlerimizde de bir renksizleşme ve nötr tonlara dönüş oluyor. Bu değişimin ruh halimizle bir ilgisi olsa da olmasa da hiçbirimiz siyah mantolarımızı giymek için hevesli değiliz. Tasarımcılar da bu durumun farkında ki bu sezon podyumları birbirinden parlak renkli mont ve kabanlar doldurdu. Kırmızının ve sarının neredeyse her tonunu modellerin üstünde gördük ve günlük hayatımızda kullanmaya karar verdik. Ama nasıl? İşte en gri günlerde bile insanın içini ısıtıp neşe veren bu trende katılmak için bilmeniz gerekenler.

colorful_coats
Lacivert bir manto ile turuncu bir kazağı kombinleyebilir, ya da mor ile kırmızının tezatlığını kullanabilirsiniz. Bunun için renk tablosuna bakıp sevdiğiniz renklerin tonlarını seçmeniz yeterli. Diğer yandan, aynı rengin farklı tonlarını kullanarak da zarif bir görünüm elde edilebilir. Örneğin uçuk pembe bir kazağın üzerine gül kurusu bir manto giyebilirsiniz.

fool-trench-coats-and-colorful-winter-2012-full-color-1
Eğer bu tasarımlar size fazla renkli geliyorsa, laciverte ya da koyu yeşile yönelebilirsiniz. Uçuk pembe, mavi gibi pastel renkler zarif bir görünüm için tercih edilebilir. Ayrıca mantonuzu renkli seçtiğinizde diğer aksesuarlarınızı olabildiğince nötr seçin. Yani kıyafetleriniz desensiz, ayakkabılarınız sade ve takılarınız az olsun. Bilekten bağlı topuklu ayakkabılar ve ufak küpelerle görünüşü tamamlayabilirsiniz.

colorfulasoswintercoats

Modalayka.com Televizyon Modası Editörü

2 Comments

  1. Pingback: Vücut tipine göre en iyi kaban/mont seçimi nasıl olmalı? – Modalayka

  2. Etta Seufer

    May 19, 2019 at 15:40

    You have noted very interesting points! ps decent site.

Leave a Reply

Your email address will not be published.