Genel

Giyinip çiçeklileri dışarı çıkma vakti geldi a dostlar….

By  | 

Baharın gelişini erik ağacının çiçeklenmesiyle anlarım. Yeşil yaprakların üzerini süsler bembeyaz çiçekler. Bazen romantik bir elbisede, bazen basic ya da denim parçalarla kombin olur karşımıza çıkar bu güzel çiçekler. Ve her zaman kendince sade, asil ve kadınsı havasıyla geçerler aramızdan çiçekli kadınlar.

image

Bu sezon da bolca göreceğiz, çiçekli elbiseler, etekler, tulumlar, bluzlar, pantolonlar. Herkes bahar açacak ne güzel.

image   image

Tabi bu güzel çiçeklileri doğru kullanmak en önemlisi. Trend olacağım derken, komik duruma düşmek yada abartı görünmeyi hiç birimiz istemeyiz.

 

Stil yarışmalarının dilimize kazandırdığı “proporsiyon” yani vücut tipimiz; Ne giyersek, neyi nasıl kombinlersek kombinleyelim, nereye gidersek gidelim aşmamız gereken ilk engel.

image  image

Büyük göğüsler, büyük basenler o çok sevdiğimiz göbeğimiz, iri çiçek desenlerini taşıyamaz ve bu güzel desenler bizi de olduğumuzdan daha iri göster :( Oysa şöyle kocaman gülleri olan belden kemerli “V” yaka yerlere kadar bir elbise giymeyi ne çok isterdim. Cansu Dere değilim ama boyumun 1.78 olması bu kıyafeti taşıyacağım anlamına gelmiyor ve kendimi kandırmayı bırakıyorum :(

image

Romantizm bana göre değil, fırfırlar, bol kesim beni yoruyor diyenlerdensiniz; çiçek desenli dar paça pantolonunuzu yada kalem eteğinizi pastel tonlarda düz basic tişörtle kombinleyip hem spor hem de kadınsı bir şıklık yakalayabilirsiniz.

image

Ve unutmuyorum çiçek desenli parçalar yeterince renk cümbüşüne sahip tamalayıcılar sade olmalı.

image

Bahar yeniden doğuş belki de yaşam enerjisini yeniden keşfediş, enerjinizi ve canlılığınızı yansıtırken en önemli aksesuarımız yani gülümsememizle etrafta farkedilmemiz imkansız.

 

Modalayka.com Televizyon Modası Editörü

1 Comment

  1. oprol evorter

    May 14, 2019 at 00:11

    I have been reading out a few of your articles and it’s nice stuff. I will definitely bookmark your blog.

Leave a Reply

Your email address will not be published.